Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.KDO JSEM
----------
Pojďte dál...je stále otevřeno....

Miluju látky , barvy , vzory , tvary , struktury .... a strojové výšivky.
Vrní a klape tu  šicí stroj , cvakají nůžky  a všude se povalují nitě a špendlíky ....
Šiji  dárky, dekorace a doplňky . Šiji  je s radostí...

 

Nabídnu  Vám  v menší míře  i  řemeslné a kreativní  výrobky , které sama vyrobit neumím ( drobné dekorace, lampy, svíčky, keramiku )...vhodné jako milé dárky rodině a přátelům  nebo jen tak pro radost do Vaší domácnosti. Tuto nabídku už do budoucna nebudu  rozšiřovat - doprodávám zboží z uzavřené kamenné prodejny.
------------
Kontakt

 

 

 

 

 

 

 

 

Magnolie - dárky, dekorace , doplňky šité s radostí

Taťána BYSKOVÁ

Látky, vzory, barvy, struktury.... to je to, co mně moc baví a těší....

K mému věrnému šicímu stroji PFAFF přibyl časem vyšívací stroj Brother a docela nedávno i coverlock PFAFF. Šiji drobné dekorace , ubrusy, prostírky, polštáře, deky,pohankové ohřívací polštářky, tašky, kabelky,pouzdra. Často používám patchworkovou techniku šití a strojové výšivky.

-----------

www.magnolie-obchod.cz

telefon : +420 737 238 911

e mail: obchodmagnolie@seznam.cz

 

 

------------

 

 

 

 

 


 

Přijeďte k nám
Polanka nad Odrou                                         
....něco z historie....
Nejstarší dochovanou písemnou zmínkou o Polance je zápis v zemských deskách knížectví opavského z r. 1424,
kterou Jan Kravař z Jičína zajistil své manželce Anežce, dceři opavského knížete Přemka, kromě jiného také roční důchod na vsi Polance. Sídlem majitelů polanského panství byla tvrz, prvně písemně doložena v r. 1586
Tvář obce se v historii postupně měnila. Její novou dominantou se vedle zámku, který byl ještě v r. 1895 zcela restaurován, stal římskokatolický kostel sv. Anny vysvěcený v r. 1900.

Dopravní přístupnost obce zlepšilo (vedle stávající zastávky Severní dráhy císaře Ferdinanda na dolním konci) zprovoznění místní dráhy Svinov - Polanka - Klimkovice v r. 1911 .
Po I. světové válce se široce rozvinul spolkový život a zlepšovala se vybavenost obce (telefon, telegraf, elektrifikace
části obce v r. 1926 ...).
V roce 1935 byl čestným občanem Polanky n.0. jmenován T.G.Masaryk.
V obci do té doby převažovala hlavně zemědělská činnost, zaměstnanost se však na počátku 20. stol. začala postupně měnit vlivem industrializace sousedního Svinova, Mariánských Hor a dalších obcí ostravské aglomerace. Po osvobození obce 30.4.1945 obnovila většina předválečných spolků opět svou činnost.

Protože válečné události těžce postihly mnohé oblasti Slezska, vznikla z iniciativy akademické malířky Heleny Salichové,
která žila a tvořila v Polance v létech 1923 - 1975, akce "Budujeme Slezsko", kdy česká města a různé společenské organizace převzaly patronát nad jednotlivými slezskými vesnicemi a městy. Patronem Polanky n.0. se stalo město Tábor.
....a něco ze současnosti...
Počínaje rokem 1991 je Polanka nad Odrou samostatným obvodem statutárního města Ostravy.
Svou rozlohou 17,3 km2 patří k největším obvodům a má dnes přes 4.800 obyvatel ( k r. 2011).

Jihovýchodní hranicí protéká řeka Odra, která je současně hranicí NPR Polanská Niva. Část tohoto území je také začleněno do CHKO Poodří. Mimo krásné přírody lužních lesů, množství rybníků, mnohých toků (Polančice,Mlýnka, ...) a náhonů, se zde nacházejí čerpací stanice jodobromových vod, které zásobují nedaleké lázně v Klimkovicích na  Hýlově.
Kam v Ostravě ?
Slezskoostravský hrad

Po celý rok jsou k vidění expozice o historii hradu a města Ostravy,muzeum čarodějnic,akvária sladkovodních ryb a další.Na hradním nádvoří se pořádají koncerty,jarmarky,divadelní představení.Aktuální program zde.
Dolní oblast Vítkovice

Důl,pece a koksovna tvoří dohromady areál nazývaný "Ostravské Hradčany" Nabízí jedinečnou vyhlídku z vyskoké pece z výšky téměř 70 metrů na Ostravu a okolí.Dokonalý technologocký celek je národní kulturní památkou a byl zapsán i na seznam Evropského kulturního dědictví. Bývalý plynojem se proměnil v multifunkční aulu Gong.V bývalé energetické ústředně zvané U6 je interaktivní muzeum-Malý svět techniky ve stylu knih Julese Verna. Další informace zde.
ZOO Ostrava

V ostravské ZOO žije přes 360 druhů zvířat.Součástí je i botanická zahrada.V poslední době prošla zahrada a její pavilony mnoha stavebními úpravami .Během letních prázdnin nabídne ZOO návštěvníkům možnost poznat, co se děje v zahradě po zavírací době a jak se chovají zvířata po setmění.Více zde.
Nová Radnice

Radniční věž je dominantou správní budovy města Ostravy postavené v roce 1931.Je vysoká 86 metrů a při dobrém počasí z ní dohlédnete až na Beskydy.Informace o vstupech zde.

Landek Park
Největší hornické muzeum v ČR mapuje vývoj těžby uhlí na Ostravsku a Karvinsku a představuje historii  báňského záchranářství. Součástí tras dolu Anselm v Petřkovicích jsou podzemní štoly, kam sfáráte původní těžní klecí.
Informace o vstupech zde.
Zdroj:
Ostravská radnice,květen 2013,článek Hany Oborilové
Wikipedie
veřejně přístupné fotografie- internet